Status M

hudební sdružení

HISTORIE KAPELY

Tady je průvodní text, převzatej ze starejch stránek Melodie...

Melodie je hudební skupina z Kamenice nad Lipou. Zajistíme pro vás hudební produkci na Vašich tanečních zábavách, plesech, oslavách či firemních večírcích. Repertoár obsahuje skladby od populární hudby, rocku, až po lidové písně. Naší snahou je oslovit všechny kategorie posluchačů. Všechny skladby jsou v češtině.
Na našich stránkách se dozvíte termíny našich vystoupení, prohlédnete si
fotografie z minulých akcí,na kterých se možná i někteří poznají, poslechnete si naše promo nahrávky a najdete tu kontakty na management kapely.
   Kapela vznikla v roce 1991 jako rocková kapela pod názvem SARON. Jako mnohé jiné oblastní kapely prodělala anabázi zábav,kdy jako neznámá začínala  a snažila se prosadit zejména vlastní tvorbou. Za největší úspěch kapely v tomto období považuji to,že jsme mohli zahrát jako „předskokani“ kapele Citron na aparát Kernů a strávili jsme tři krásné dny v prof. nahrávacím studiu u Dodo Doležala v Žirovnici,kde vznikla naše první nahrávka (vlastních skladeb).
   Byli jsme rozjetí,ale k další cestě nám chyběly finance.Chtěli jsme si přivydělat a tak vznikl nápad hrát taneční muziku-převzaté známé hity a za utržené peníze dál pokračovat v nahrávání vlastních skladeb. Každá muzika,která má k něčemu vypadat se musí dělat se zapálením a naplno.Tohoto hesla jsme se drželi a převzaté skladby jsme se snažili interpretovat co nejvěrněji. Začali jsme být „známou“ kapelou,což se podepsalo na naší ješitnosti a proto jsme u toho zůstali.
   Od roku 1995 hrajeme pod názvem MELODIE .Naší prioritou v muzice přes všechny změny v obsazení stále zůstává rock i když vzhledem k širokému záběru kapely patří i jiné „škatulky“ hudebních žánrů.
Průřez repertoárem jsme se snažili zachytit naší nahrávkou prvního CD s názvem MELODIE DEMO 2001.
   Od té doby se ale mnohé v kapele změnilo.Například za klávesami stojí již třetí klávesák a do kapely přibyla doprovodná kytara.Všechny tyto změny přinesly,aspoň doufám,změnu k lepšímu.
   Při výběru nových skladeb téměř vždy rozhodují zejména naši fanoušci a v druhé řadě schopnost kapely danou skladbu zahrát a hlavně vyzpívat.Nemáme rádi tzv.“remixi“skladeb,
nebo nahrazování všeobecně známých pasáží skladeb svými aranžemi.K tomuto se uchylujeme jen výjimečně.

  

Poslední komentáře
12.02.2009 10:51:26: Znám vás ještě z doby SARONu a udělali jste velký pokrok,je to dobrý